מסלולי סמרתון 2022

 

מסלולי הסמרתון מהדורת 2022 הם מהשלמים והמדויקים שהמתכנן האגדי שלנו, יוני אדלר, הנפיק עד כה.
המסלולים השנה מתוכננים באופן כללי עם רכיבה מצפון (יהל) דרומה (אל עבר פארק תמנע), כך שברוב הזמן הרוכבים ייהנו מרוח גב שמאפיינת את האזור.
מתוך קרוב ל-200 ק״מ אותם תגמאו בימי התחרות, כ-130 הם בסינגלים. 25 ק״מ מתוכם הם מקטעי סינגלים חדשים לחלוטין, ארוכים וזורמים בסטנדרט בנייה ובהשקעה כלכלית שטרם נראתה בארץ. הירידה החדשה שתככב במהלך הסטייג׳ הראשון והשני היא מקטע הירידה הטוב בארץ  לעניות דעתו של צוות הסמרתון המשוחד, ועוד ידובר (ויצולם)  בה רבות. הצוות של Samar Bike Adventure שבר את השיאים של עצמו, והרוכבים בסמרתון 2022 ייהנו מ-flow trail בקנה מידה עצום, שכאילו נלקח מפארק אופניים מוביל בעולם - רק שהוא חצוב באמצע הטבע הקדמוני שלנו ובנופי הערבה הקסומים.
כבכל שנה, בשני הסטייג׳ים הראשונים נסתייע בהקפצות רוכבים או נהגים בעזרת אוטובוסים, כדי שאת הקילומטרים המשעממים יעשו האוטובוסים ולא הרוכבים, שבתמורה יישארו עם חוויית הרכיבה האולטימטיבית.

התנהלות, לאן מגיעים, רכבים אישיים וכו'

כפר התחרות ומשרד התחרות ממוקמים בחניון האגם פארק תמנע. רוכבים שלא יספיקו לאסוף את ערכות המשתתף שלהם בחלוקה המוקדמת באחת מחנויות מצמן את מרוץ, יוכלו לאסוף אותן ממשרד התחרות ביום רביעי 23.2.2022 מאחר הצהריים ועד לערב, או השכם בבוקר התחרות (חמישי 24.2) בעמדת חלוקת הערכות במשרד התיירות הכפרית ביהל. את הרכבים עימם תגיעו מהבית יש להחנות במגרש החניה ביהל, ולגשת לעבר שדרת הזינוק, שם יחכו לכם עמדות טיפולי חירום של נותני החסות של האירוע, לצד D.J. ולצד בועז קורפל, כרוז הסמרתון האגדי. הסטייג׳ מסתיים בקטורה, סמוך לפאב המקומי ולאחר התאוששות והעמסת קלוריות, הנהגים יוקפצו חזרה לאיסוף רכביהם מיהל.
בקטורה יחכו לכם סביב שדרת הסיום פינות שטיפה, מכונאות, אוהל רפואי וחניון אופניים מאובטח, בו תפקידו את המכונות שלכם לאחר שטיפה, בדיקה ושימון לקראת הזינוק לסטייג׳ השני, מקטורה לפארק תמנע.
בבוקר שישי הרוכבים מתמנע ומאליפז יוקפצו בבוקר לזינוק בקטורה. הרוכבים מיהל יגיעו לזינוק בקטורה בעזרת כלי הרכב שלהם. בסיום הסטייג׳ אוטובוסים יקפיצו את הרוכבים שלנים ביהל ובקטורה בחזרה לקטורה.
בבוקר שבת מסלול מעגלי בתמנע ללא הקפצות. לני יהל וקטורה יגיעו עם רכביהם לפארק תמנע, לני אליפז יוכלו להגיע ברכיבה כחימום או עם רכביהם.

וכעת - הסטייג׳ים

  • הגרפים, המרחקים והגבהים המצטברים שלפניכם אינם מבוססי הקלטות רכיבה, שכן מקטעים מסוימים עדיין בתהליכי בנייה ויושלמו בתקופה הקרובה עד למועד הסמרתון. אי לכך המספרים הם ״בקירוב״ ולא מדויקים לחלוטין, ואנו נשלים ונדייק אותם בחודשיים הקרובים. בכל סטייג׳ ימוקמו 2 תחנות האכלה באופן אופטימלי, כך שרוכבים עם 2 בקבוקים יוכלו להסתמך על תחנות ההאכלה האלו. stay tuned לעדכונים.

סטייג' 1  - Point To Point - קיבוץ יהל לקיבוץ קטורה - חמישי 24.2.2022

58 ק״מ; 1,010 מטרים טיפוס אנכי מצטבר; 1,090 מטרים ירידה אנכית מצטברת

זינוק מתגלגל מקיבוץ יהל, יוציא אותנו משטח הקיבוץ מערבה, לעלייה מתונה בערוץ היפהפה והפראי של נחל יעלון. לנחל look של סוואנה אפריקאית, עם עצי שיטה ועדרי צבאים. העלייה המתונה באורך 7 ק״מ מתובלת במקטעי דשדש מתישים פה ושם, כדי שהרגליים הטריות של הרוכבים יתחילו להיבחן. בסיומה נעלה על דרך של הצבא לכיון צפון ולאחר כ-500 מ' ניכנס לסינגל בר שקיבל תשואות מהקהל בסמרתון 2021, וקרוי על שמו של המתכנן והבנאי המוכשר מקיבוץ יהל, להלן ואלרי 1. הסינגל במגמת ירידה מהיר וזורם, וכבר בו תתחילו לקבל את ה-groove של הסמרתון. הסינגל יוביל את הרוכבים בחזרה אל קיבוץ יהל, ומשם ניפרד מהקיבוץ ישירות לסינגל יהל-קטורה שנפרץ במלאכת אומן בשנה שעברה. הסינגל מסתיים במקטע חיבור חדש למעלה קטורה, הטיפוס המשמעותי של היום. בסוף מעלה קטורה נפנה לדרך ג'יפים שתוביל אותנו לחציית כביש 40 בואכה הר עיט, ומשם נתחיל ירידה ארוכה עד לציר הנפט, לאחר תפירה של מספר עליות וירידות קצרות שישאפשרו לרוכבים חזקים לברוח, נגיע שוב לירידה טכנית על דרך ג'יפים, נצא חזרה לכיוון כביש 40, אך רגע לפני שנגיע אליו נפנה דרומה ונתחבר לכוכב של היום, הסינגל שנבנה בחודשי הקיץ החמים ע"י צוות סמר בייק תשתיות. הסינגל פורץ הדרך הופך את חבל אילות לפארק אופניים אמיתי, עם ירידת flow מטורפת שתוביל אותנו אל "ראש הדג" ולסינגל ״הדרקון״ שעבר שיפוץ מסיבי השנה. הסינגל הרגוע והזורם ייקח את הרוכבים לנקודת הסיום בפאב של קיבוץ קטורה, שם על הדשא יחכו פינות ישיבה וזולות, שתייה לפי העדפה ואוכל חם.

מרחק 58 ק"מ, עלייה מצטברות 958 מ', ירידה מצטברת 1,050 מ׳

 

סטייג' 2  - Point To Point - קיבוץ קטורה לפארק תמנע - שישי 25.2.2022

84 ק״מ; 1,230 מטרים טיפוס אנכי מצטבר; 1,160 מטרים ירידה אנכית מצטברת

זינוק מתגלגל דרומה, הפעם מקיבוץ קטורה במקביל לכביש 90, יתחבר לדרכי ג'יפים מהירות שיובילו את הרוכבים אל מעלה שחרות הידוע לשימצה. זו העלייה המרכזית של הסמרתון והיא קשוחה. יש בה את כל האלמנטים שהופכים עלייה למלחיצה טרום התחרות, ולמורשת קרב אחריה. אורך משמעותי של 9 ק"מ. זוויות תלולות בשילוב דרדרת ובורות טחונים מהצלבות של רכבי שטח. ולקינוח מקטעי הליכה ברגל, לא רק במקומות בהם גם טובי הרוכבים לא מסוגלים לדווש, אלא גם במקומות בהם הרוכב שלפניך הוריד רגל, ולמעשה הכריח גם אותך לעבור להליכה ודחיפה. אז חלק יילכו ממש קצת וחלק הרבה יותר, אבל לבסוף יגיעו כל הרוכבים לראש המעלה, מתחת ל-Six Senes, המלון החדש של רוני דואיק. משחרות נמשיך בסינגלים מהירים, שהם חלק מהמקטע הראשון של שביל ישראל באופניים לכיון צפון, נחצה את הדיונות הנודדות של חולות כסוי, ומשם נחבור אל ציר הנפט. ירידה חזקה על דרך ג'יפים תוביל את הרוכבים שוב אל הירידה המדהימה בישראל. אם אתמול הכרתם ולמדתם את המקטע הזה, היום תוכלו לטוס אותו. בסיום הירידה הקוסמית, נחזור לבקעת הערבה ולסינגלים חדשים שנבנים בימים אלו כחלק מפרויקט הפיכת מרחב חבל אילות לפארק האופניים מספר 1 בישראל. שילוב של סינגלים חדשים עם כמה וותיקים יותר, יובילו את הרוכבים אל שמורת צבי השיטים, ומשם על דרכים לבנות אל קיבוץ סמר האגדי, המשך תנועה דרומה על דרך קצאא עד לעמק ססגון, נחלוף על הדיונה המפורסמת ששימשה לצילומי הסרט ״רמבו 3״ ונתחבר למערכת הסינגלים המשובחת של פארק תמנע. סינגל מהיר ויפה יוביל את הרוכבים אל נקודת הסיום סביב אגם תמנע, בואכה כפר הרוכבים. 

 מרחק 86ק"מ, טיפוס מצטבר כ 1,180 מטר, ירידה מצטברת 1,100 מ׳

 

סטייג' 3  - תמנע מעגלי - שבת 26.2.2022

54 ק״מ; 808 מטרים טיפוס אנכי מצטבר

שוב נפצח בזינוק מתגלגל אל עבר הסוללה המזרחית שמעל כפר הרוכבים והאגם, וממנה הרוכבים יצאו מפארק תמנע דרך שער היציאה הדרומי, שער הנימרה. טיפוס לא ארוך אבל תלול למדי אל האוכף של באר אורה יאפשר לטור הרוכבים להיפתח משמעותית לקראת החזרה לפארק ולמסיבת הסינגלים שמחכה לכם ביומו האחרון של סמרתון 2022. גלישה מהירה מטה מהאוכף תוביל לחציית אחד המכרות המודרניים שעובדים באזור, וממנו בחזרה לכפר התחרות. כאן תתחיל מרקחה משובחת של כל מה שיש לפארק תמנע להציע. סינגל המכרות ועמודי שלמה, עוד סינגל מהיר וזורם סביב גבעת בורג, עוד סינגל מהיר אל עמק ססגון, ומשם נתחיל לחזור לכיוון האגם דרך אתר המרכבות ואתר הקשתות. לקינוח, ניחשתם, נעלה שוב על סינגל זורם במגמת ירידה, שיוביל אותנו אל קו הסיום בכפר הרוכבים שבחניון האגם.

מרחק 53 ק"מ, טיפוס מצטבר 734 מ'