סמרתון 2021– 17-20 במרס - תקנון תחרות 

    תקנון סמרתון 2021

דבר המארגנים: רוץ סמרתון ייערך ב-17-20.3.2021 בשמורות הטבע יטבתה, קטורה, נחלים גדולים, צוקי שיירות ומסיב אילת. חשוב לדעת ולזכור שגלגלי אופניים משאירים סימנים וחריצים (קוליסים) בקרקע, ופוגעים בקרום הביולוגי פגיעה לשנים, אשר משנה את ניקוז המים בשטח, פוגעת בבתי גידול של מכרסמים וזוחלים ומכערת את הנוף בפצעים לא טבעיים. לפיכך יש לרכוב אך ורק בשבילים וסינגלים מותרים ומסומנים, לא לחתוך בפניות ולקצר בסיבובים, ולשמור על הטבע למען דור העתיד.

תקנות:

 1. זכות ההשתתפות בתחרויות הרכיבה ״סמרתון״, ״סמרתון לייט״ ו״סמרתון חד יומי ארוך 55 ק״מ״ מותרת למי שנרשם ושילם ומופיע ברשימת המשתתפים, בעל תעודת מתחסן או מחלים תקפה, מילא וחתם על טופס הצהרת בריאות ושחרור מאחריות והציג אישור רפואי ממכון לרפואת ספורט (בדיקה ארגומטרית, ניתן להציג במקומה כרטיס חבר איגוד האופנים תחרותי לעונת 2021).
  * רוכבי ״סמרתון חד יומי בינוני 40 ק״מ״ לא נדרשים לבדיקה ארגומטרית.
  * רוכבי הסמרתון המלא נדרשים להציג ביטוח תאונות אישיות המכסה רכיבת אופנים תחרותית.
 2. מסירת ערכת המשתתף והשתתפות תחת שם אחר אסורה בהחלט ומסכנת את הרוכב.
 3. חובת רכיבה עם מספר גב, מספר כידון (בגבו מודבק שבב מדידת הזמנים), שיימסרו במעמד חלוקת ערכות המשתתף טרום האירוע.
 4. גיל מינימום להשתתפות באירוע סמרתון UCI״: 19 (ילידי 2002 ומטה).
  גיל מינימום להשתתפות באירוע סמרתון דו-יומי: 17 (ילידי 2004 ומטה).
  גיל מינימום להשתתפות באירוע סמרתון חד-יומי ארוך: 17 (ילידי 2004 ומטה).
  גיל מינימום להשתתפות באירוע סמרתון דו-יומי בינוני: 15 (ילידי 2006 ומטה).
  רוכבים צעירים יותר (קדטים/יות) המעוניינים להשתתף בדו-יומי יפנו במייל למארגנים, בצירוף מכתב ממאמן מוסמך שלהם, המאשר שהרוכב/ת הצעיר/ה רגילים במאמצים דומים לאלו של התחרות.
 5. ההשתתפות באירועי ״סמרתון״ וסמרתון לייט״ היא בצוותים זוגיים בלבד. על שני בני הזוג לרכוב ביחד במהלך התחרות, לעבור בנקודות הביקורת ותחנות ההאכלה ביחד, ולהגיע יחד אל קו הסיום. זהו מרתון מדברי אתגרי ובת/ן-הזוג הם הערובה הראשונה במעלה לבטיחותך ולעזרתך במקרה הצורך. הפרש זמן מקסימאלי מותר בין בני זוג: 120 שניות. זוגות שיפתחו פער גדול מהמותר ייפסלו.
  חריג לפער 120 שניות הוא במקטע היומי של תחרות ״מלך ההר/מלכת ההר״, שם  ניתן לרכוב בקצב אינדיבידואלי עד סוף העלייה. על הפרטנר הראשון שמגיע לסוף העלייה לחכות לפרטנר האיטי.
  * תחרויות סמרתון חד יומי הן אינדיבידואליות.
 6. חובת מוכנות פיזית ומוכנות ציוד לאירוע. חובה על כל משתתף להגיע לאירוע כשהוא מוכן ומאומן לרמת הקושי של המסלול, אופיו ואורכו, ולאחר שהתנסה במסלולים ומרחקים דומים. חובה על כל משתתף להגיע לאירוע עם אופני הרים תקינים שנבדקו אצל מכונאי מקצועי טרום התחרות, ציוד רכיבה תקין ומטופל (צמיגים, גלגלים, בולמי זעזועים, קסדה, תיק גב וכולי). הפעלת רכב ניהול של המארגנים לחילוץ משתתף לא מאומן או ציוד לא מטופל שכשל, היא חוסר אחריות כלפי כל אחד ואחד מהמשתתפים שכן השקיעו באימונים ובציוד שלהם. מרתון מדברי ייקח אתכם ואת הציוד שלכם לקצה – היו מוכנים!
 7. ציוד חובה נדרש לרוכבים:
  • טלפון נייד אחד לפחות לכל זוג. בתחרויות החד-יומיות (אינדיבידואלית) חובת טלפון נייד לכל רוכב. מומלץ להשאיר את הטלפון הנייד כבוי, ולהדליקו רק במקרי חירום. מספרי טלפון חירום ונוהל חירום מודפסים על גב מספר הכידון.
  • קסדה מותאמת – חבישת קסדה היא חובה בכל עת.
  • מינימום 1.5 ליטר מים לכל רוכב (2 בקבוקים גדולים או תיק גב).
  • פנימית חלופית לכל רוכב.
  • לכל זוג: משאבה או מיכל CO2, ערכת תיקון תקרים, מפתח כל-בו (אלנים), מפתח שרשרת.

חשוב: רכבי החילוץ באירוע מיועדיםן לטפל בפגיעות פיזיות ובסכנת חיים. המארגנים לא מתחייבים לחלץ רוכבים מהשטח בשל תקלה טכנית

 1. חשוב - מסלולי הרכיבה אינם סטריליים, ולאורכם משתמשים אחרים: הולכי רגל, בעלי חיים (גמלים), רוכבים אחרים, כלי רכב מוטוריים. יש לתת זכות קדימה להולכי רגל, ולהישמר מכלי רכב, במיוחד בסיבובים עיוורים בהם יש להיצמד לימין ולהיזהר מתנועה נגדית.
 2. במקרה חירום בריאותי או טכני יש להודיע למארגנים בסדר הבא (במידה וסעיף 1 לא מתאפשר לעבור לסעיף 2 וכן הלאה):
  • דרך מספר החירום שמופיע על לוחית המשתתף – 0534249181
  • דרך מרשלים ורכבי ניהול לאורך המסלול.
  • לחפש נקודת קליטה, להתקשר 101, לשלוח מיקום עצמי בוואטסאפ.
 3. . ביגוד: חובה לרכוב עם חולצה בעלת שרוולים. על שני הרוכבים בכל צוות ללבוש חולצה זהה בכל סטייג׳.
 4. אסור השימוש באוזניות ובנגני מוזיקה! משתתף הרוכב עם אוזנייה או אוזניות מסכן את בטיחותם של הרוכבים האחרים ואת עצמו, ויורחק מהתחרות.

כללי התנהגות בתחרות

 1. יש להישמע להוראות מנהלת התחרות: שופטים; מרשלים; מארגנים; רכבי ניהול וחילוץ, צוות רפואי, צבא ומשטרה. משתתף שלא ימלא אחר ההוראות ייפסל.
 2. המארגנים שומרים לעצמם את הזכות למנוע ממשתתף את הזכות להמשיך במרוץ במידה והמארגנים יגיעו למסקנה כי המשתתף מצוי בסכנה בטיחותית ו/או בריאותית מסיבה כלשהי.
 3. משתתף שייתפס משליך פסולת במסלול ייפסל! אין להשאיר פסולת משום סוג בשטח ובמסלולי התחרות. כל משתתף חייב לאסוף ולסחוב בכיסיו כל פסולת שהוא מייצר. בנקודות הביקורת שיחלקו מזון יהיו מתקנים לאיסוף אשפה – אנא השתמשו בהם.
 4. יש לשמור על התנהגות ספורטיבית לאורך כל התחרות (בפרט, ובחיים בכלל). משתתף שיחרוג מכללי ההתנהגות הספורטיבית והנאותה כלפי שופטים ומרשלים, מתחרים אחרים או כלפי משתמשי שטח אחרים (הולכי רגל; רוכבים מטיילים; רכבי שטח וכולי) ייפסל. דוגמאות להתנהגות לא ספורטיבית: עקיפה אלימה, קללות; דחיפות; מניעת עקיפה; התנהגות המסכנת אחרים.
  רוכבים שיסכנו רוכבים אחרים אותם ניסו לעקוף ייפסלו.
 5. במקטעי המסלול בהם אפשרויות העקיפה מוגבלות (סינגלטרקים), על הרוכב האיטי לפנות את  הנתיב לרוכב מהיר יותר שמגיע מאחור ומבקש לעקוף, כמתחייב בחוקי ה-UCI. על הרוכב המהיר להודיע על הגעתו, לבקש מתן עקיפה, ולעקוף בצורה בטיחותית שלא תסכן רוכבים אחרים ואת עצמו, בהתאם לתנאי הדרך.  על הרוכב האיטי לפנות את השביל, גם אם זה אומר שהוא צריך לפנות את הסינגלטרק לרגע.
  פנייה אישית: תהיו רייסרים מכבדים ואוהבי אדם… להגיד בתחרות לרוכב שאתה מעכב ונמצא מאחוריך ״חכה שהסינגל ייגמר ואוכל לפנות לך״, זה כמו לא לפנות את הסינגל ולתקוע לו את המירוץ. אם הוא יותר מהיר, וותרו על עצמכם לרגע ופנו לו את הסינגל.
 6. משתתף שנאלץ לפרוש מהמרוץ מסיבה כלשהי ידווח לצוות המרוץ (מרשלים, צוות רפואי, מנהלי מסלול, צלמים) בעל פה או בטלפון וימתין להנחיות מהם. משתתפים שיעזבו את המסלול ללא הודעה למארגנים יחויבו בהוצאות צוותי החיפוש שיוזנקו לחפשם.
 7. סימון המסלול: המסלולים מסומנים לכל אורכם בחיצים, שלטים וסרטי סימון. אין לסטות מהדרך המסומנת. בכל צומת יש להאט ולחפש את הסימון הרשמי של מארגני התחרות: ישר, קדימה או שמאלה. אין לפנות בצומת אם לא ראיתם חץ המורה לעשות כך. נתיב המסלול מסומן על ידי חיצים בגודל A4 רקע כתום וחץ שחור. למעט פנייה ימינה החיצים יהיו מימין לנתיב הרכיבה. בפנייה ימינה החיצים יהיו בצד שמאלה.

    

    המשיכו ישר                        פנו שמאלה                                           פנו ימינה

המקומות המסוכנים במסלול מסומנים בחיצים אדומים על רקע לבן, הפונים מטה. יש להגיב לחיצים אדומים בהורדת מהירות מיידית, הרמת מבט לפנים, התרחקות מהמכשול המסומן ותשומת לב מרבית להמשך הדרך. במידה ויש ספק ביכולתך לרכוב את המקטע יש לעבור אותו להליכה.

זהירות! סכנה לפניך! יש להאט!

לפני ירידה טכנית מסוכנת ארוכה יוצבו שלטים גדולים ״זהירות ירידה מסוכנת״ בשני צידי הכניסה לירידה. יש להתייחס לכל הירידה כמסוכנת עד סופה!

 1. קטגוריות

סמרתון מלא (4 ימים) וסמרתון לייט (דו-יומי)

 • נשים (זוג רוכבות, ללא קטגוריות גיל)
 • גברים - סמרתון מלא: שני בני הזוג, או הצעיר מביניהם, בגיל 19-39, ילידי שנת 2002-1982. סמרתון לייט: שני בני הזוג, או הצעיר מביניהם, בגיל 17-39, ילידי שנת 2004-1982)
 • מעורב (רוכבת ורוכב, ללא קטגוריות גיל)
 • גברים מאסטרס (סמרתון ארוך: שני בני הזוג, או הצעיר מביניהם, בגיל 40-49, ילידי שנת 1981-1972)
 • גברים גרנד מאסטרס (שני בני הזוג או הצעיר מביניהם בגיל 50 ומעלה, ילידי שנת 1971 או קודם לכן)

סמרתון חד-יומי בינוני 40 ק״מ

 • נערים 15-16, נערות 15-16
 • נוער 17-18 בנות ובנים
 • נשים/גברים 19-29
 • נשים/גברים 30-39
 • נשים/גברים 40-49
 • נשים/גברים 50-59
 • נשים/גברים 60+

סמרתון חד-יומי ארוך 55 ק״מ

 • נוער 17-18 בנות ובנים
 • נשים/גברים 19-29
 • נשים/גברים 30-39
 • נשים/גברים 40-49
 • נשים/גברים 50-59
 • נשים/גברים 60+
  1. גיל המשתתף מחושב לפי השנה הקלנדארית, קרי יחושב לפי שנת הלידה בלבד (מבלי להתחשב ביום ובחודש). לדוגמה, גם משתתף שנולד בינואר 1980 וגם משתתף שנולד בסוף דצמבר באותה שנה, הם בני 42 לצורך חישוב הקטגוריה.
  2. הקטגוריה נקבעת עפ"י שנת הלידה של הרוכב הצעיר מבין השנים.
  3. קטגוריה תיפתח עם מספר מינימלי של 5 זוגות משתתפים (למעט בסמרתון חד-יומי). במידה ובקטגוריה לא יהיה מספר משתתפים מינימלי, המשתתפים יאוחדו עם הקטגוריה הסמוכה.
  4. קטגוריות סופיות רשמיות יפורסמו עם תום ההרשמה לאירוע ויתעדכנו לקראת המרוץ ע"י מודדי הזמנים.
 1.   תוצאות ודירוגים

בשל תקנות הקורונה, טקסי המנצחים בסמרתון 2021, ייערכו בהשתתפות המנצחים, שופטים וצלמים בלבד, בסמוך לקו הסיום, כשעה (60 דקות) לאחר הגעת הצוות המנצח בכל קטגוריה. במידה וחלק מרוכבי הפודיום (_מקומות שניים ושלישים) לא יגיעו בחלון הזמן הזה, הטקס ייערך בלעדיהם והמדליות או הגביעים שלהם ייאספו על ידם מהמארגנים.
פודיום יומי ייערך לכל קטגוריה בסוף כל סטייג׳ (נשים, מעורב, גברים, מסטרס, גראנד מסטרס).
פודיום מובילים/מצטבר/מנצחים כללים בכל קטגוריה מאלו שצוינו לעיל לעיל ייערך בסוף הסטייג׳ השני והאחרון בסמרתון לייט, ובסוף הסטייג׳ הרביעי והאחרון בסמרתון המלא.
חולצות מוביל יוענקו בסוף הסטייג׳ הראשון למובילי כל קטגוריה בסמרתון לייט. חולצות מוביל יוענקו בסוף כל סטייג׳ למובילי כל קטגוריה בסמרתון המלא.
בסוף כל סטייג׳ ייערך טקס מלכת ומלך ההר של GARMIN.

 1. מדידת הזמנים בתחרות היא זוגית: הזמן המחושב לכל זוג הוא הזמן בו בן הזוג האיטי יותר חוצה את שטיח הסיום. המדידה תיעשה על ידי איגוד האופניים בישראל.
 2. לכל משתתף יימדד זמן אישי וזמן אקדח. הזמן הקובע לדירוגים במקצים הוא זמן האקדח.
 3. השיפוט בתחרות באחריות איגוד האופניים.
 4. זמני גג (Cut Off Time)

סטייג' 1 - יום רביעי 17.3.2021 - פרולוג: ללא זמן גג.

סטייג' 2 - יום חמישי 18.3.2021, יש להגיע לתחנת הרענון השניה בק"מ ה-58, עד 13:00 (5 שעות מהזינוק, קצב ממוצע של 11.5 קמ"ש).

סטייג' 3 - יום שישי 19.3.2021: יש להגיע לתחנת הרענון השניה בק"מ ה-52, עד 12:30 (4.5 שעות מהזינוק, קצב ממוצע של 11.5 קמ"ש).

סטייג' 4 -  יום שבת 20.3.2021: יש להגיע לתחנת הרענון השניה בק"מ ה-42, עד 11:40 (3 שעות ו-40 דקות מהזינוק, קצב ממוצע של 11.5 קמ"ש).

רוכבים שיגיעו לנקודות האמורות באיחור יועלו לרכב ההפקה ויפונו מהשטח, בשמחה ובאהבה.

 1. נקודות סיוע טכני וחלוקת תזונה:

סטייג' 1 - יום רביעי 17.3.2021 - פרולוג: איזוטוני ומכונאות בזינוק-סיום.

סטייג' 2 - יום חמישי 18.3.2021, תחנת רענון 1, ק״מ 31.5, אתר הקשתות בפארק תמנע. תחנת רענון 2 ותמיכה טכנית, ק״מ 58, ביציאה מהחי בר.

סטייג' 3 - יום שישי 19.3.2021: תחנת רענון 1, ק״מ 25, חולות כסוי בסמוך לכביש המוביל לשחרות. תחנת רענון 2 ותמיכה טכנית, ק״מ 52, לפני חציית כביש 40.

סטייג' 4 -  יום שבת 20.3.2021: תחנת רענון 1, ק״מ 24, במטווח בנחל שעלב. תחנת רענון 2 ותמיכה טכנית, ק״מ 42, בכניסה לפארק הסינגלים של יהל.

* אין לקבל נוזלים, תמיכה טכנית ותזונה בשום מקום אחר למעט שתי תחנות הרענון הרשמיות. רוכבים שיקבלו סיוע פרטי שלא בתחנות הרשמיות ייקנסו בתוספת זמן על ידי שופטי הסמרתון.

 1. ערעורים: יש להגיש לצוות השיפוט של איגוד האופניים בישראל ערעור עד חצי שעה מפרסום התוצאות הראשוניות, על טופס רשמי שיימצא בעמדות ההרשמה, ובצירוף 100 שקלים. במידה והערעור יתקבל הכסף יוחזר.
 2. התחרויות יתקיימו בהתאם לתקנוני ה-UCI ואיגוד האופניים בישראל. אין לסמרתון 2021 ניקוד UCI למרתונים או לקרוס קאנטרי אולימפי.
 3. קביעת סדר הזינוקים לסטייג׳ 1 - פרולוג: על מנת לשמור על תחרותיות הוגנת וזהה, כל קטגוריה תוזנק ביחד, כדי לתת למתחרים באותה קטגוריה תנאים דומים מבחינת מזג אוויר ותנאי מסלול. בתוך כל קטגוריה סדר ההזנקות נקבע על פי סדר ההרשמה לאירוע. סדר הרוכבים שרשומים במקצה ה-UCI ע"פ סדר דירוג ה-UCI של הרוכב המדורג ראשון בכל זוג (המדורג גבוה מזנק ראשון). זמני הזינוקים יפורסמו באתר התחרות עד יום שני, 15/3/21, בשעה 12:00.
 4. הפרולוג משמש כמקצה דירוג. על פי תוצאות הפרולוג יסודרו צוותי המתחרים במכלאות הזנקה (boxes) בתחילת כל סטייג׳. 
 5. תחרויות מלכת ומלך ההר של GARMIN:
  בסטייג׳ים 2, 3 ו-4 תיערך ״תחרות בתוך תחרות״ על העלייה המרכזית של היום (האוכף של באר אורה, מעלה שחרות, מעלה קטורה בהתאמה). בתחילת כל עלייה ובסופה יוצבו בשטח דגלים של GARMIN, ובמקטע העלייה מותר ורצוי לרכוב אינדיבידואלית ולא כזוג.
  על הרוכב המהיר יותר בזוג להמתין לרוכב השני בסוף העלייה, ועליהם לחזור לרכוב כצוות מיד בסוף העלייה.
  מדידת הזמנים האישית לסגמנט העלייה תיעשה דרך אפליקציית סטראבה, וכדי להשתתף בתחרות האישית יש להקליט את הרכיבה או הסגמנט על מחשבון רכיבה דוגמת GARMIN, או בטלפון הנייד, ולהעלותם לאפליקציית סטראבה מיד עם תום הרכיבה.
  הזוכים הם הרוכבת המהירה ביותר והרוכב המהיר ביותר במקטע ביום התחרות, שהעלו את הרכיבה שלהם לסטראבה טרום טקס הסיום. ההעלאה לסטראבה באחריות הרוכב.

 

*** ט.ל.ח למארגנים שמורה הזכות לשינויים