סמרתון 2021– 17-20/3/2021    - תקנון תחרות 

 

בתקנון יעודכן בימים הקרובים (התקנון המפורסם מתיחס לסמרתון 2020)

 • יש לבדוק את התקנון הסופי בסמוך למועד האירוע

דבר המארגנים: מרוץ סמרתון נערך בשמורות הטבע יוטבתה, קטורה, נחלים גדולים, צוקי שיירות ומסיב אילת. חשוב לדעת ולזכור שגלגלי אופניים משאירים סימנים וחריצים (קוליסים) בקרקע, ופוגעים בקרום הביולוגי פגיעה לשנים, אשר משנה את ניקוז המים בשטח, פוגעת בבתי גידול של מכרסמים וזוחלים ומכערת את הנוף בפצעים לא טבעיים. לפיכך יש לרכוב אך ורק בשבילים וסינגלים מותרים ומסומנים, לא לחתוך בפניות ולקצר בסיבובים, ולשמור על הטבע למען דור העתיד.

תקנות:

 1. זכות ההשתתפות בתחרויות הרכיבה ״סמרתון UCI״ ו״סמרתון דו-יומי״ מותרת למי שנרשם ושילם ומופיע ברשימת המשתתפים, מילא וחתם על טופס הצהרת בריאות ושחרור מאחריות והציג (1) אישור רפואי ממכון לרפואת ספורט ו-(2) ביטוח תאונות אישיות המכסה רכיבת אופנים תחרותית. במקום שני האחרונים ניתן להציג כרטיס חבר איגוד האופנים תחרותי לעונת 2020.

 2. מסירת ערכת המשתתף והשתתפות תחת שם אחר אסורה בהחלט ומסכנת את הרוכב.

 3. חובת רכיבה עם מספר גב, מספר כידון (בגבו מודבק שבב מדידת הזמנים), שיימסרו במעמד חלוקת ערכות המשתתף טרום האירוע.

 4. גיל מינימום להשתתפות באירוע סמרתון UCI״: 19 (ילידי 2001 ומטה).
  גיל מינימום להשתתפות באירוע סמרתון דו-יומי: 17 (ילידי 2003 ומטה).
  רוכבים צעירים יותר (קדטים/יות) המעוניינים להשתתף בדו-יומי יפנו במייל למארגנים, בצירוף מכתב ממאמן מוסמך שלהם, המאשר שהרוכב/ת הצעיר/ה רגילים במאמצים דומים לאלו של התחרות.

 5. ההשתתפות באירוע היא בצוותים זוגיים בלבד. על שני בני הזוג לרכוב ביחד במהלך התחרות, לעבור בנקודות הביקורת ותחנות ההאכלה ביחד, ולהגיע יחד אל קו הסיום. זהו מרתון מדברי אתגרי ובת/ן-הזוג הם הערובה הראשונה במעלה לבטיחותך ולעזרתך במקרה הצורך. הפרש זמן מקסימאלי מותר בין בני זוג: 120 שניות. זוגות שיפתחו פער גדול מהמותר ייפסלו.
  חריג לפער 120 שניות הוא במקטע היומי של תחרות ״מלך ההר/מלכת ההר״, שם  ניתן לרכוב בקצב אינדיבידואלי עד סוף העלייה. על הפרטנר הראשון שמגיע לסוף העלייה לחכות לפרטנר האיטי.

 6. חובת מוכנות פיזית ומוכנות ציוד לאירוע. חובה על כל משתתף להגיע לאירוע כשהוא מוכן ומאומן לרמת הקושי של המסלול, אופיו ואורכו, ולאחר שהתנסה במסלולים ומרחקים דומים. חובה על כל משתתף להגיע לאירוע עם אופני הרים תקינים שנבדקו אצל מכונאי מקצועי טרום התחרות, ציוד רכיבה תקין ומטופל (צמיגים, גלגלים, בולמי זעזועים, קסדה, תיק גב וכולי). הפעלת רכב ניהול של המארגנים לחילוץ משתתף לא מאומן או ציוד לא מטופל שכשל, היא חוסר אחריות כלפי כל אחד ואחד מהמשתתפים שכן השקיעו באימונים ובציוד שלהם. מרתון מדברי ייקח אתכם ואת הציוד שלכם לקצה – היו מוכנים!

 7. ציוד חובה נדרש לרוכבים:

* טלפון נייד לכל רוכב בודד או לכל זוג. מומלץ להשאיר את הטלפון הנייד כבוי, ולהדליקו רק במקרי חירום. מספרי טלפון חירום ונוהל חירום מודפסים על גב מספר הכידון.

* קסדה מותאמת – חבישת קסדה היא חובה בכל עת.

* מינימום 1.5 ליטר מים לכל רוכב (2 בקבוקים גדולים או תיק גב).

* פנימית חלופית לכל רוכב.

* לכל זוג: משאבה או מיכל CO2, ערכת תיקון תקרים, מפתח כל-בו (אלנים), מפתח שרשרת.

המארגנים לא מתחייבים לחלץ רוכבים מהשטח בשל תקלה טכנית.

8. חשוב - מסלולי הרכיבה אינם סטריליים, ולאורכם משתמשים אחרים: הולכי רגל, רוכבים וייתכנו גם כלי רכב. יש לתת זכות קדימה להולכי רגל, ולהישמר מכלי רכב, במיוחד בסיבובים עוורים בהם יש להיצמד לימין ולהיזהר מתנועה נגדית.

9. במקרה חירום בריאותי או טכני יש להודיע למארגנים בסדר הבא (במידה וסעיף 1 לא מתאפשר לעבור לסעיף 2 וכן הלאה):
1. דרך מספר החירום שמופיע על לוחית המשתתף.
2. דרך מרשלים ורכבי ניהול לאורך המסלול.
3. באמצעות רוכבים אחרים.
4. לחפש נקודת קליטה, להתקשר 101, לשלוח מיקום עצמי בוואטסאפ.

10. ביגוד: חובה לרכוב עם חולצה בעלת שרוולים.

 11. אסור השימוש באוזניות ובנגני מוזיקה!

כללי התנהגות בתחרות

12 . יש להישמע להוראות מנהלת התחרות: שופטים; מרשלים; מארגנים; רכבי ניהול וחילוץ, צוות רפואי, צבא ומשטרה. משתתף שלא ימלא אחר ההוראות ייפסל.

13. המארגנים שומרים לעצמם את הזכות למנוע ממשתתף את הזכות להמשיך במרוץ במידה והמארגנים יגיעו למסקנה כי המשתתף מצוי בסכנה בטיחותית ו/או בריאותית מסיבה כלשהי.

14. משתתף שייתפס משליך פסולת במסלול ייפסל! אין להשאיר פסולת משום סוג בשטח ובמסלולי התחרות. כל משתתף חייב לאסוף ולסחוב בכיסיו כל פסולת שהוא מייצר. בנקודות הביקורת שיחלקו מזון יהיו מתקנים לאיסוף אשפה – אנא השתמשו בהם.

15. יש לשמור על התנהגות ספורטיבית לאורך כל התחרות (בפרט, ובחיים בכלל). משתתף שיחרוג מכללי ההתנהגות הספורטיבית והנאותה כלפי שופטים ומרשלים, מתחרים אחרים או כלפי משתמשי שטח אחרים (הולכי רגל; רוכבים מטיילים; רכבי שטח וכולי) ייפסל. דוגמאות להתנהגות לא ספורטיבית: עקיפה אלימה, קללות; דחיפות; מניעת עקיפה; התנהגות המסכנת אחרים.

16. בקטעי המסלול בהם אפשרויות העקיפה מוגבלות (סינגלטרקים), רוכב איטי מתבקש לפנות נתיב כשמגיע מאחוריו רוכב מהיר מהיר יותר ומבקש לעקוף, כמתחייב בחוקי ה-UCI. על הרוכב המהיר להודיע על הגעתו, לבקש מתן עקיפה, ולעקוף בצורה בטיחותית שלא תסכן רוכבים אחרים ואת עצמו, בהתאם לתנאי הדרך.  על הרוכב האיטי לפנות את השביל, גם אם זה אומר שהוא צריך לפנות את הסינגלטרק לרגע.
פנייה אישית: תהיו רייסרים מכבדים ואוהבי אדם… להגיד בתחרות לרוכב שאתה מעכב ונמצא מאחוריך ״חכה שהסינגל ייגמר ואוכל לפנות לך״, זה כמו לא לפנות את הסינגל ולתקוע לו את המירוץ. אם הוא יותר מהיר, וותרו על עצמכם לרגע ופנו לו את הסינגל.

17. משתתף שנאלץ לפרוש מהמרוץ מסיבה כלשהי ידווח לצוות המרוץ בעל פה או בטלפון וימתין להנחיות מהם. משתתפים שיעזבו את המסלול ללא הודעה למארגנים יחויבו בהוצאות צוותי החיפוש שיוזנקו לחפשם.

18. סימון המסלול: המסלולים מסומנים לכל אורכם בחיצים. אין לסטות מהדרך המסומנת. בכל צומת יש להאט ולחפש את הסימון הרשמי של מארגני התחרות: ישר, קדימה או שמאלה. אין לפנות בצומת אם לא ראיתם חץ המורה לעשות כך. נתיב המסלול מסומן על ידי חיצים בגודל A4 רקע כתום וחץ שחור. למעט פנייה ימינה החיצים יהיו מימין לנתיב הרכיבה. בפנייה ימינה החיצים יהיו בצד שמאל.

המקומות המסוכנים במסלול מסומנים בחיצים אדומים על רקע לבן, הפונים מטה. יש להגיב לחיצים אדומים בהורדת מהירות מיידית, הרמת מבט לפנים, התרחקות מהמכשול המסומן ותשומת לב מרבית להמשך הדרך. במידה ויש ספק ביכולתך לרכוב את המקטע יש לעבור אותו להליכה.

לפני ירידה טכנית מסוכנת ארוכה יוצבו שלטים גדולים ״זהירות ירידה מסוכנת״ בשני צידי הכניסה לירידה. יש להתייחס לכל הירידה כמסוכנת עד סופה!

19. קטגוריות:

סמרתון UCI

 • נשים

 • גברים

סמסמרתון דו-יומי

 • נשים

 • גברים (סמרתון UCI: שני בני הזוג, או הצעיר מביניהם, בגיל 19-39, שנת 2001-1981; סמרתון דו-יומי: שני בני הזוג, או הצעיר מביניהם, בגיל 17-39, שנת 2003-1981)

 • מעורב

 • גברים מאסטרס (סמרתון ארוך: שני בני הזוג, או הצעיר מביניהם, בגיל 40-49, שנת 1980-1971)

 • גברים גרנד מאסטרס (שני בני הזוג בני 50+, שנת 1970 או לפניה)

סמרתון חד-יומי בינוני 35 ק״מ (מרחק לא סופי)

 • נערים 15-16, נערות 15-16

 • נוער 17-18 בנות ובנים

 • נשים/גברים 19-29

 • נשים/גברים 30-39

 • נשים/גברים 40-49

 • נשים/גברים 50-59

 • נשים/גברים 60+

סמרתון חד-יומי ארוך 56 ק״מ (מרחק לא סופי)

 • נוער 17-18 בנות ובנים

 • נשים/גברים 19-29

 • נשים/גברים 30-39

 • נשים/גברים 40-49

 • נשים/גברים 50-59

 • נשים/גברים 60+

 

גיל המשתתף יחושב לפי שנת הלידה (ולא לפי היום והחודש). לשם דוגמה, גם משתתף שנולד בינואר 1980 וגם משתתף שנולד בסוף דצמבר באותה שנה, הם בני 40 לצורך חישוב הקטגוריה.

ב. הקטגוריה נקבעת עפ"י שנת הלידה של הרוכב הצעיר מבין השנים.

ג. קטגוריה תיפתח עם מספר מינימאלי של 5 זוגות משתתפים (למעט בסמרתון חד-יומי). במידה ובקטגוריה לא יהיה מספר משתתפים מינימאלי, המשתתפים ייכללו בקטגוריה הסמוכה.

ד. קטגוריות סופיות רשמיות יפורסמו עם תום ההרשמה לאירוע ויתעדכנו לקראת המרוץ ע"י מודדי הזמנים.

20. תוצאות ודירוגים

סמרתון UCI

טקס מנצחים בקטגוריות UCI בלבד, נשים וגברים בכל אחד מהימים:

 • סטייג׳ 1 (פרולוג) ברביעי 19.2.20

 • סטייג׳ 2 (שורט קורס) בחמישי 20.2.20

 • סטייג׳ 3 בשישי 21.2.20

 • סטייג׳ 4 בשבת 22.2.20

וגם דירוג כללי וטקס מנצחים כללי על בסיס הזמן המצטבר של כל זוג בארבעת הקטעים ביחד בתום האירוע.

סמרתון דו-יומי

בכל קטגורייה יהיו תוצאות וטקס מנצחים בכל אחד מהימים:

 • סטייג׳ 1 בשישי 21.2.20

 • סטייג׳ 2 בשבת 22.2.20

וגם דירוג כללי וטקס מנצחים כללי על בסיס הזמן המצטבר של שני הקטעים ביחד בתום האירוע.

21. מדידת הזמנים בתחרות היא זוגית: הזמן המחושב לכל זוג הוא הזמן בו בן הזוג האיטי יותר חוצה את שטיח הסיום. המדידה תיעשה על ידי איגוד האופניים בישראל.

22. לכל משתתף יימדד זמן אישי וזמן אקדח. הזמן הקובע לדירוגים במקצים הוא זמן האקדח.

23. השיפוט בתחרות באחריות איגוד האופניים.

24. זמני גג (Cut Off Time) - לא סופיים, יעודכנו בהמשך

סטייג' 19.2.2020 - פרולוג 19.2.20: ללא זמן גג.

סטייג' 20.2.2020, Short Course Cross Country: ללא זמן גג.

סטייג' שישי 21.2.2020: יש להגיע לתחנת הרענון השניה בק"מ ה-51, עד 12:55 (4 שעות ו-25 דקות מהזינוק) שעות מהזינוק (קצב ממוצע של 11.5 קמ"ש).

סטייג' שבת 22.2.2020: יש להגיע לתחנת הרענון ה-שניה הנמצאת באתר הקשתות בק"מ ה-40, עד 11:25 (3 שעות ו-25 דקות מהזינוק) (קצב ממוצע של 11.5 קמ"ש).

רוכבים שיגיעו לנקודות האמורות באיחור יועלו לרכב ההפקה ויפונו מהשטח, בשמחה ובאהבה.

25. נקודות סיוע טכני וחלוקת תזונה:

סטייג׳ 19.2.2020 - פרולוג: זינוק סיום

סטייג׳ 20.2.2020, Short Course Cross Country: זינוק וסיום.

סטייג׳ שישי 21.2.2020: תחנת ריענון 1, ק״מ 28, לצד גדר בסיס עבדת, תחנת מילוי מים ק״מ 43 בכניסה לסינגל הר ברך, תחנת רענון 2 ק"מ 51.

סטייג׳ שבת 22.2.2020: תחנת ריענון 1, ק״מ 27, תחנת רענון 2 באתר המרכבות ק״מ 40 ק"מ.

* אין לקבל נוזלים, תמיכה טכנית ותזונה בשום מקום אחר למעט שתי תחנות הרענון הרשמיות.

26. ערעורים: יש להגיש ערעור עד חצי שעה מפרסום התוצאות הראשוניות, על טופס רשמי שיימצא בעמדות ההרשמה, ובצרוף 100 שקלים. במידה והערעור יתקבל הכסף יוחזר.

27. התחרויות יתקיימו בהתאם לתקנוני ה-UCI ואיגוד האופניים בישראל

28. קביעת סדר הזינוקים לסטייג׳ 1 - פרולוג: על מנת לשמור על תחרותיות הוגנת וזהה, כל קטגוריה תוזנק ביחד, כדי לתת למתחרים באותה קטגוריה תנאים דומים מבחינת מזג אוויר ותנאי מסלול. בתוך כל קטגוריה סדר ההזנקות נקבע בהגרלה. סדר הרוכבים שרשומים במקצה ה-UCI ע"פ סדר דירוג ה-UCI של הרוכב המדורג ראשון בכל זוג (המדורג גבוה מזנק ראשון). זמני הזינוקים יפורסמו באתר התחרות עד יום שלישי, 18/2/20, בשעה 12:00.

29. במקצה ה-UCI רשאים להשתתף זוגות הרשומים לסמרתון המלא לקטגוריית גברים או נשים, אשר לשני בני הזוג רשיון UCI לשנת 2020 ואשר נרשמו למקצה ה-UCI.

30. המשתתפים במקצה ה-UCI זכאים לניקוד UCI ולפרסים כספיים ע"פ תקנון ה-UCI. הפרסים ישולמו ע"י איגוד האופניים תוך 90 יום מתום האירוע.

 

*** ט.ל.ח למארגנים שמורה הזכות לשינויים